Live for Speed

graLive for Speed jest świetnie zrobionym symulatorem wyścigów. Zrobiony został przez trzech programistów i pochwalić go można za wyjątkową realistyczność. Mamy bardzo duży wybór opcji i funkcji. Pobrać i wypróbować tę grę można w wersji demo. Do dyspozycji mamy wiele samochodów i tras a dodatkowym atutem tej gry jest dostępny język polski.

Grafika

Symulator ten jest wykonany wręcz wzorowo. Jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście zawsze mogło by być lepiej lecz na dzisiejsze standardy grafika jest wystarczająca. Duża ilość szczegółów i jednocześnie bardzo stabilny silnik pozwala na osiągnięcie wyjątkowej wygody podczas korzystania z symulatora. Gra ta jest wyjątkowo wciągająca, możemy ustawić sobie wiele parametrów aby czuć się jak w prawdziwym samochodzie. Producenci postawili na realistyczność i uderzyli tym samym w bardzo dużą grupę ludzi. Podczas gry człowiek odczuwa duże emocje, większe niż podczas gry w Need For Speed który jest znacznie popularniejszy,a to wszystko za darmo. Lecz Need For Speed postawił na ucieczki przed policją a Live For Speed na realność i dobre efekty.

Kompatybilność

Gra ta jest oczywiście na Windowsa i nie można skorzystać z symulatora na systemach Uniksowych. Według wskazań producenta gra jest kompatybilna z Windowsem XP. Nie wiadomo jak to się ma w nowszych systemach lecz na pewno warto ściągnąć i się przekonać. Gwarantowana świetna zabawa. Live For Speed możecie ściągnąć z naszej strony lub ze strony producenta www.lfs.net. Z tej strony przy okazji możecie się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy o grze jak i o ich twórcach. Gra ta ma stosunkowo duży rozmiar, lecz do ściągnięcia w pół godziny przy wolnym internecie. Wiemy jednak że w dzisiejszych czasach 150 MB nie powinno sprawić problemu.

Język

Ta gra ma wielu fanów z Polski a to właśnie dlatego, że mamy ją w naszym ojczystym języku. Wiemy jak ważna jest znajomość angielskiego lecz wiele osób nie potrafi sobie poradzić z anglojęzycznymi programami. Live For Speed jest właśnie dla wszystkich dzięki wielu zaimplementowanym już językom. Obsługa gry jest bardzo łatwa i intuicyjna jednak język polski sprawia wrażenie gry bardziej przyjaznej dla użytkownika. Minusem natomiast jest fakt że gra ta jest w wersji demo a wersja pełna niestety wymaga zapłaty. Zachęcamy jednak do kupna pełnej wersji ponieważ naprawdę warto.

Popularność

Przez swój realizm i mnogość funkcji gra ta zyskuje popularność. Coraz więcej użytkowników decyduje się na rozgrywki przez sieć i online z ludźmi z innych miast czy nawet z innych rejonów świata. Dobrą rzeczą jest posiadanie kierownicy do komputera. Gra ta przyjmuje wtedy znacznie poważniejszego i bardziej rzeczywistego wyglądu. Można się poczuć jak na prawdziwym wyścigu szczególnie wtedy gdy ustawimy kamerę z wnętrza naszego samochodu. Niestety w wersji demo bardzo wiele funkcji i samochodów jest po blokowanych więc zachęcamy do kupna gry. Jednak warto najpierw sprawdzić wersje demo(free) i się w niej zakochać. Gra szczególnie dla miłośników wyścigów samochodowych.

Twórcy

Twórcami Live For Speed są trzej programiści którymi są Scawen Roberts, Eric Bailey, Victor van Vlaardingen. Gra powstawała spory okres czasu ponieważ programowanie jest ogólnie skomplikowaną rzeczą. Ale dzięki tym ludziom możecie się cieszyć doskonałą grafiką i rozgrywkami online. Możecie poznać zawodników z całego świata a powstają coraz nowsze wersje tego symulatora które będą miały jeszcze więcej funkcji i lepszą grafikę. Strona na której możecie się dowiedzieć czegoś o tej grze to www.lfs.net. Wystarczy kliknąć download aby mieć wersje demo.

Wersje

Gra ma wiele wersji tematycznych różniących się torami i samochodami lecz każda z nich dzieli się na dwa podstawowe. Wersja demo która jest darmowa i która możecie u nas ściągnąć za darmo jest wersja bardziej uboga. Możecie skorzystać w niej jedynie z trzech samochodów i dwóch tras. To mało jednak wystarczająco aby sprawdzić możliwości tego symulatora. W pełnej wersji mamy znacznie więcej funkcji tras i samochodów. Zapraszamy do kupna abyście przekonali się sami o wartości tej gry.

Wybór i funkcje

Gra ta zaskakuje funkcjonalnością i pozwala na zmiany w wielu ustawianiach i przystosowanie samochodu pod siebie i pod własne umiejętności. Podczas gry dobrze sprawuje się kierownica którą możemy kupić do komputera. Prócz wielu tras i samochodów mamy możliwość ustawiania siły hamowania, rodzaj zawieszenia, czy to ma być twarde czy bardziej miękkie oraz siłę skrętu rodzaj opon i tak dalej, jest tego naprawdę sporo. Daje to ogromne możliwości i modyfikacji. Niestety wszystkie te funkcje są dostępne jedynie w pełnej wersji gry więc zapraszamy do ściągnięcia demo i wypróbowania.


Szczegółowe informacje o Live for Speed

Kategoria: Gry
Rozmiar programu: 150 MB

Pobierz plik Live for Speed


Live for Speed »