Adobe Reader 9.0 PL

program do edycji i obsługi PDFAdobe Reader wcześniej znany jako Adobe Acrobat Reader – co to jest?

Adobe Reader (wcześniej Adobe Acrobat Reader) jest to w pełni darmowy i wieloplatformowy program, który jest przeznaczony do czytania plików w formacie PDF (Portable Document Format). Stworzyła go firma Adobe Systems – pioniera w dziedzinie nowoczesnych technologii informacyjnych. Podstawową zaletą plików w formacie PDF to ich niewątpliwie mały rozmiar – nawet duże dokumenty z wieloma zdjęciami zapisywane do PDFa (tzw. konwertowanie do PDFa) zajmują stosunkowo niewiele miejsca na dysku – dużo mniej od oryginału. Pliki takie można tworzyć bezpośrednio w programie Adobe Acrobat, ale także istnieje możliwość zapisywania do PDFa z innych programów np. Open Office, który jest dostępny do pobrania w serwisie Webnology.pl za darmo. Redakcja Webnology.pl poleca zapisywanie do formatu PDF ważnych dokumentów przeznaczonych do wysłania drogą mailową, ponieważ nie ma możliwości ich bezpośredniej edycji i zmiany. Ponadto dokumenty takie jak list motywacyjny lub CV wyglądają korzystniej, gdy są przekonwertowane do PDFa.

Adobe Reader, poprzednio znany jako Adobe Acrobat Reader, początkowo powstał tylko dla komputerów Macintosh. Następne wersje były kompatybilne z systemami DOC i Microsoft Windows. Najnowszy Adobe Reader 9.0 po polsku działa także z systemem Windows Vista i nie powoduje kłopotów podczas instalacji i korzystania z programu. Mówi się, że Adobe Reader 9.0 to przeglądarka dokumentów PDF – to prawda. Program został stworzony dla plików PDF. Jeśli chodzi jednak o poprzednie wersje Adobe Reader, to posiadały już takie opcje jak Acrobat Exchange i Adobe Distiller wspomagające pracę na dokumentach tekstowych. Często spotykamy się z pytaniem: jak skonwertować, przekonwertować dokument WORD na PDF (DOC to PDF) lub PDF na WORD (PDF to DOC). Odpowiedź jest prosta. Webnology poleca program do konwertowania na PDF o nazwie PDF Converter, który jest dostępny w serwisie Webnology.pl. Adobe Reader Vista – tak program został nazwany przez użytkowników systemu Windows Vista. To nieoficjalne określenie zostało prawdopodobnie sformułowane, ponieważ starsze wersje Adobe Reader nie działały z Vistą. Ku uciesze użytkowników tego systemu najnowszy Adobe Reader 9.0 PL z Vistą radzi sobie wyśmienicie. Poprzednie wersje pramu do przeglądanie plików PDF to: Adobe Catalog, Acrobat Reader 4, Acrobat Business Tools, Adobe Reader 5, Adobe Approval, Adobe Reader 6, Acrobat Reader 7, Adobe Acrobat Reader 8 (zawierający Adobe LiveCycle Designer i Adobe Acrobat 3D) i najnowszy Adobe Reader 9.0.

 

Pozostałe programy z serii Adobe:

 1. -Adobe Acrobat 8 Professional
 2. -Adobe Acrobat 8 Standard
 3. -Adobe Acrobat 8 Elements
 4. -Adobe Acrobat 3D 
 5. -Adobe Distiller 8
 6. -Adobe Reader 8
 7. -Adobe LiveCycle Designer 8
 8. -Adobe Acrobat Connect
Redakcja Webnology.pl oferuje do ściągnięcia darmowe i legalne oprogramowanie, najbardziej poszukiwane w sieci. Naszym priorytetowym zadaniem jest zjawisko legalnego pobierania gier bez konieczności łamania prawa autorskiego. Mamy zamiar uświadomić ludziom, że czynności takie jak zabronione ściąganie gier objętych licencją jest niebezpieczne. Webnology.pl ze względu na zdania użytkowników internetu jest dobrze postrzegany nie tylko w społeczności Internetu - nasza maksyma to: Webnology.pl - tylko legalne oprogramowanie. Chcemy opiniować pieczołowicie każdą instalkę - argumentem są długie opisy zlokalizowane przy każdej instalce. Na dodatek każda opinia posiada logo producenta, galerię obrazów, ale co najistotniejsze - guzik pobierania aplikacji. W dodatku Serwis Webnology.pl oferuje możliwość wpisania opinii na temat konkretnej aplikacji. Dodatkowo serwis Webnology.pl poszukuje osób chętnych do współpracy. Jeżeli komputer to sposób w jaki się realizujesz - zapraszamy do podjęcia współpracy. Masz zamiar wspierać sekcję dotyczącą np. aplikacji internetowych - gorąco zachęcamy - napisz maila do redakcji Webnology.pl - przekonaj się, że warto. Popieramy młodych, oryginalnych starzystów.

  Szczegółowe informacje o Adobe Reader 9.0 PL

  Kategoria: Obsługa PDF
  Rozmiar programu: 24,7 MB

  Pobierz plik Adobe Reader 9.0 PL


  Adobe Reader 9.0 PL »