Picasa

program do katalogowania i obróbki zdjęćPicasa 3.0 – obróbka, edycja i udostępnianie zdjęć.

Picasa – to bezpłatny edytor grafiki rastrowej – pozwala na edycję zdjęć i udostępnianie ich w Internecie. Ponadto najnowszy program Picasa 3.0 PL to także katalog zdjęć. Możemy dzięki niemu katalogować, segregować i układać zdjęcia według własnych potrzeb tak, aby odpowiadały sobie kategoriami i tematycznie. Jeśli chodzi o samą obróbkę i edycję zdjęć, to najnowszy Picasa 3.0 PL umożliwia redukcję czerwonych oczu, przyciemnianie zdjęcia, rozjaśnianie zdjęcia i kadrowanie zdjęcia. Pobierz Picasę za darmo i kataloguj, edytuj i udostępniaj swoje zdjęcia. Twórcą programu jest firma Google Inc. To właśnie jej zawdzięczamy to niezwykłe narzędzie do obróbki zdjęć jakim jest Picasa 3.0 po polsku.

Najnowsza Picasa działa na większości platform - Microsoft Windows, Linux, Mac OS X. Należy dodać, że program jest w pełni kompatybilny z Windows Vista i nie wymaga instalacji specjalnych dodatków i pluginów do poprawnego działania na Viście. Serwis Webnology.pl testuje program Picasa 3.0 i wszyscy członkowie zespołu są zgodni – edytor zdjęć jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Bardzo ciekawą opcją programu jest skanowanie dysku twardego komputera i automatyczne ładowanie znalezionych plików graficznych do programu, a także automatyczne pobieranie zdjęć z aparatu fotograficznego (specjalna konfiguracja Picasy z aparatem fotograficznym) i tworzenie specjalnych katalogów dla zdjęć z aparatu. Ponadto Picasa ma wbudowaną opcję pokazu slajdów i co najbardziej interesujące funkcja udostępniania zdjęć online.

Podstawowe funkcje edytora grafiki rastrowej Picasa 3.0.

Picaso jako darmowy program do obróbki zdjęć sprawuje się wprost znakomicie, a co najważniejsze dostępny jest po polsku. Pikasa, dzięki automatycznej opcji odnajdywania zdjęć, ładuje wszystkie znalezione fotografie do pamięci i umożliwia późniejsze katalogowanie. Powstałe katalogi możemy nagrać na płytę CD lub DVD, przegrać na inny dysk lub bezpośrednio wydrukować z programu Picaso – to także archiwizator zdjęć. Dodatkowo ulubione zdjęcia możemy oznaczyć gwiazdką i oglądać je jako priorytetowe ujęcia. Picaso posiada wbudowanych kilka filtrów, które niewątpliwie wzbogacą grafikę naszych fotografii. Najczęściej używana opcja to prawdopodobnie likwidacja efektu czerwonych oczu.

Błędne nazwy programu Picasa.

Webnology.pl zwraca szczególną uwagę na błędnie pisaną nazwę programu Picasa. Celowo w tekście powyżej zastosowaliśmy mały zabieg psychologiczny – wprowadziliśmy do tekstu kilkukrotnie błędnie napisaną nazwe programu Picasa. jesteśmy ciekawi, czy chociaż część z Was wyłapała te momenty podczas czytania artykułu? Poniżej przedstawiamy ciekawsze błędy w pisowni programu: : Picaso, Picase, Pcasa, Picasia, Piccasa, Pikasa, Picas, Picasy, Piscasa, Picasie, Pacasa, Picasas, Picaca, Picaza.

Formaty plików graficznych obsługiwane przez Picasa 3.0 PL

Program obsługuje większość z popularnych rozszerzeń graficznych. Zdjęcia i inne pliki graficzne zapisane w następujących formatach: JPG, TIF, PSD, BMP, RAW, GIF, PNG są bez problemu rozpoznawane przez najnowszy edytor graficzny Picasa 3.0. Co ciekawe Picasa 3.0 obsługuje także pliki wideo - MPG, AVI, ASF, WMV, MOV.Szczegółowe informacje o Picasa

Kategoria: Katalogowanie i obróbka zdjęć
Rozmiar programu: 10 MB

Pobierz plik Picasa


Picasa »