Core Temp

program do testowania i diagnostyki komputeraCore Temp jest to program do monitorowania temperatury naszego procesora. Najnowszy program Core Temp jest do pobrania na naszej stronie zupełnie za darmo. Narzędzie to jest również do pobrania poprzez download ze strony producenta. Program niestety nie jest po polsku.

Możliwości programu:

Temperatura naszego procesora na bieżąco wyświetla się w Trayu, a kolor jej cyfr oraz kolor tła możemy zmienić samodzielnie w opcjach programu. Z programu dowiemy się na temat naszego procesora na przykład jakie ma: CPUID, APICID, model procesora, częstotliwość, rodzaj gniazda na procesor, napięcie. Jeśli nasz procesor to jednostka wielordzeniowa to wtedy liczba liczników wyświetlających temperaturę będzie odpowiadała liczbie rdzeni. Program może być uruchamiany razem z naszym systemem.

Technologia:

Za pomocą tego programu wykonamy także zrzut ekranu okna programu z wszystkimi parametrami naszego procesora i temperaturami, zapis do pliku BMP.

Wersja programu:

Począwszy od wersji 0.99, Core Temp wdraża "Pamięć współdzielona" pozwala programistom na dostęp do wskazań temperatury i innych danych statystycznych dostarczanych bezpośrednio przez procesor Core Temp. Biblioteki dynamiczne (DLL) dostarczane są zarówno dla C + + (i innych języków) i. NET Framework 2.0, umożliwiając łatwy dostęp do odczytów bez konieczności pisania jakichkolwiek pamięci współdzielonych związanych kodem.

Core Temp to program obsługujący następujące procesory:

- AMD: Phenom, Phenom II, Athlon64, Athlon64 X2, Athlon64 FX, Turion64, Turion64 X2, Sempron.
- Intel: Core i7, Initial Core i5, Atom, Core Solo, Core Duo, Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Celeron-M 400, Celeron-M 500, Celeron E1000, Pentium E2000, Pentium E2100, Pentium E2200, Pentium E5000, Dual Core Low Voltage Xeons, Xeon 3000, Xeon 3200, Xeon 3300, Xeon 5100, Xeon 5300, Xeon 5400, Xeon 5500.
Program należy wypakować do osobnego katalogu, program nie instaluje się, generuje podczas uruchomienia pliki INI.


Szczegółowe informacje o Core Temp

Kategoria: Testowanie i diagnostyka
Rozmiar programu: 0.15 MB

Pobierz plik Core Temp


Core Temp »