Avant Browser

przeglądarka internetowaBardzo często system lub szczególna specyfika pracy wymaga obecności przeglądarki internetowej Internet Explorer. Wiele osób nie jest zadowolonych z pracy z właśnie tą przeglądarką, a przyzwyczajenie do wygody i wielu funkcji obecnych w innych przeglądarkach poszukuje odpowiedniego rozwiązania, którym okazuje się Avant Browser. Najnowsza wersja Avant Browser dostępna jest w wersji po polsku.

Ogólne działanie Avant Browser to pozostanie nakładką na Internet Explorer. Najnowsza wersja to odświeżony interfejs, który z powodzeniem może konkurować z takimi potentatami jak przykładowo Firefox czy Opera. Także renderowanie stron jest bardzo szybkie i sprawne, co znacząco podwyższa komfort pracy w stosunku do używania surowego Internet Explorer. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest implementacja systemu zapisu ustawień nie tylko w formie lokalnej, ale także jako eksport do internetu.


Plusy


Avant Browser jest dotychczas jedną z najpopularniejszych istniejących i rozwijanych nakładek na przeglądarkę Microsoft Internet Explorer. Wygodne i szybkie korzystanie z funkcji przeglądarki w zakresach wymagających bezwzględnie Internet Explorer to jeden z największych plusów. Dodatkowo dobrze dopracowany, a co więcej spolszczony interfejs to wygodna nawigacja i duża doza intuicyjności. Także konfiguracja jest bardzo prosta, mimo wielu możliwych do ustawienia opcji.

W skład działania aplikacji wchodzą wszystkie elementy znane z Internet Explorer. Posiada wbudowaną obsługę ciasteczek, kontrolek ActiveX oraz Java Script. Dodatkowo zawiera wtyczki potrzebne przy okazji korzystania z technologii Flash jak i wbudowany Real Player.

Minusy

Jednym z najbardziej widocznych minusów Avant Browser jest tryb aktualizacji. Chodzi w tym momencie o niedopracowanie zgodności ustawień wersji wcześniejszych, co owocuje praktycznie koniecznością konfiguracji od podstaw po dokonaniu aktualizacji. Na całe szczęście konfiguracja przebiega bardzo szybko, dlatego poza odrobiną dodatkowego nakładu pracy nie powoduje to większych komplikacji.

Przegląd najważniejszych funkcji

1.    Otwieranie w zakładkach nowych adresów to standard, jednak wiele wersji Internet Explorer nie posiada takowej możliwości. Nowe zakładki otwierane są szybko, a nawet duża ich ilość nie powoduje znacznego obciążenia systemu.
2.    Blokowanie reklam jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Dlatego też obsługa w zaawansowanej formie blokowania, zwłaszcza reklam pop-up bardzo cieszy.
3.    Selektywne przeglądanie stron to ogromna wygoda dla użytkownika, zwłaszcza w przypadku łącz o małej przepustowości lub w przypadku dużego pośpiechu w trakcie przeglądania sieci. Za pomocą odpowiednich opcji możemy wyłączyć wyświetlanie pewnych elementów, jak na przykład grafikę, obiekty flash, dźwięk czy skrypty.
4.    Obsługa gestów myszy pozwala usprawnić pracę i automatyzować wiele zadań. Istnieje oczywiście opcja samodzielnego definiowania gestów jak i przyporządkowania do konkretnych akcji.
5.    Przeglądania stron możemy dokonywać zarówno w wersji standardowej jak i w trybie pełnoekranowym. Dodatkowo dostępna jest opcja pośrednia, pod nazwą pełne okno, która jest kompromisem między standardem a trybem pełnoekranowym.
6.    Zmiana wyglądu poprzez skórki przez wiele osób jest niezmiernie ceniona. Ze strony http://www.AvantBrowser.com można pobrać dużą ilość skórek do aplikacji.

Producent:            Anderson Che
Licencja:            darmowa
Systemy operacyjne:        Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Rozmiar pliku:        około 2 MB


Szczegółowe informacje o Avant Browser

Kategoria: Przeglądarki internetowe
Rozmiar programu: 2 MB

Pobierz plik Avant Browser


Avant Browser »