Far Cry 2

gra akcji i walkiFar Cry 2 to najnowsza odsłona tej produkcji. Po ogromnym sukcesie pierwszej części twórcy stworzyli dzieło godne miana następcy! Ta gra zdecydowanie może zostać okrzyknięta jako jedna z najlepszych akcji, jakie do tej pory powstały. Zapraszam więc do zapoznania się z opisem i zachęcam do zakupu Far Cry 2 (dostępny również w polskiej wersji językowej) ponieważ demo niestety nie zostało udostępnione...

Fabuła gry

Fabuła gry w ogóle nie nawiązuje do pierwszej części. Tym razem na początku przygody dokonujemy wyboru jednej z dziesięciu dostępnych postaci. Cała akcja gry ma miejsce w Afryce, a naszym zadaniem jest wyeliminowanie handlarza bronią, który funkcjonuje pod pseudonimem Szakal. Dowiadujemy się, że sprzedaje towar dwóm stronom konfliktu i namawia je do dalszego prowadzenia wojny. W całym tym układzie Szakal tylko liczy dochody, a wielu niewinnych ludzi traci życie. Oczywiste więc jest, że jak najszybciej musimy pozbawić handlarza wpływów i zakończyć jego działalność - on musi zginąć. Podczas przemierzania świata Far Cry 2 spotkamy się z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji i będziemy zmuszeni do podjęcia wielu trudnych decyzji. Fabuła nie jest jedno liniowa, to od nas zależy co i kiedy zrobimy, ale nie możemy zapominać o głównym celu - wyeliminowaniu Szakala.

Rozgrywka

Na początku należy uprzedzić, że pierwsza część wyprodukowana była przez firmę Crytek, a ta została oddane w ręce Ubisoftu, więc nie możemy doszukiwać się podobieństw między tymi dwoma odsłonami. Trzeba także od razu zaznaczyć, że ta gra nie wymaga od nas wysiłku umysłowego. W Far Cry 2 wszystkie konflikty i spory rozwiązuje się za pomocą siły, ale trzeba przyznać, że grając w tego typu produkcje można to bez wątpliwości zaliczyć jako pozytyw. Do wyboru mamy sporo rodzajów broni. Oczywiście zdobycie ich nie jest takie proste... Przeważnie polega ono na podniesieniu karabinu ze zwłok przeciwników, jednak można je również zakupić, ale do tego z kolei musimy wcześniej zebrać odpowiednią ilość diamentów - gdyż właśnie one są dla nas główną walutą. Twórcy postanowili zaskoczyć nas dodatkowymi atrakcjami. Niekiedy strzelając nasza broń może się zaciąć albo zupełnie uszkodzić się podczas strzelaniny. Wracając do rozwiązywania konfliktów, walka w Far Cry 2 jest bardzo ciekawa. Nie nastawiajmy się na monotnonność czy statyczność - oprócz broni palnej, podczas starć, możemy wykorzystywać otaczające nas elementy. Jeśli będziemy pamiętali, że po strzale w beczkę lub karnister z benzyną otrzymamy wybuch, a także o tym, że ogień szybko się rozprzestrzenia to naszym wrogom możemy wyrządzić dużo krzywdy. Jednak nasi wrogowie też myślą - czasami możemy zostać zaskoczeni przez naszych przeciwników. Potrafią nas otoczyć, prowadzić długie pościgi oraz na wiele innych sposobów utrudniać nam życie. W wyniku otrzymujemy kilkadziesiąt godzin atrakcyjnej i wciągającej rozgrywki.

Oprawa audiowizualna

Grafika w Far Cry 2 może nie jest przełomowa, ale nie można jej nic zarzucić. Otaczający nas świat jest realistyczny i różnorodny. Wszystkie elementy są naprawdę dobrze i szczegółowo dopracowane. Jednynym poważnym mankamentem jest model zniszczeń pojazdów, a raczej jego całkowity brak. Niestety na pojazdach nie widać żadnych uszkodzeń, nawet po czołowym spotkaniu z drzewem. Natomiast jeśli chodzi o dźwięk - jest fenomenalny. Liczne odgłosy, krzyki, a do tego wszystkiego nastrojowa muzyka, która jest nieodłącznym elementem naszej podróży.

Podsumowanie - Platformy, polska wersja językowa, demo.

Podsumowując - Far Cry 2 jest naprawdę godnym następcą. Myślę, że każdy fan gier akcji znajdzie w tej produkcji coś dla siebie i spędzi wiele przyjemnych godzin przed monitorem. Gra została wydana na PC, PlayStation 3, Xboxa 360, a także na telefon. Nie zabrakło również polskiej wersji językowej.


Szczegółowe informacje o Far Cry 2

Kategoria: Akcji, walki

Pobierz plik Far Cry 2


UWAGA: Aktualnie brak możliwości pobrania!