uTorrent

program do pobierania plikówDo czego służy program uTorrent?

Program ten służy do obsługi sieci Bitorrent. Program do obsługi torrent p2p  to przede wszystkim zminiaturyzowane najważniejsze możliwości klienta największej na świecie sieci p2p torrent.  Wszystkie najważniejsze usługi tej sieci p2p i protokołu BitTorrent są wbudowane w ten program. Obsługuje on odpowiednie funkcje do zarządzania dostępnym pasmem internetowym. Pozwala nakładać odpowiednie priorytety i ograniczenia na ściąganie plików z torrent. Program pozwala na pobieranie wiadomości przez RSS. Otrzymamy informacje p2p z sieci torrent o najnowszych plikach do pobrania.

Warto tutaj zauważyć, że jest to program p2p, który obsługuje możliwości kodowania kompatybilne z innymi klientami typu: program Azereus p2p, BitComet p2p. Innymi słowy pozwala na wymianę plików w zakresie sieci torrent.

Niezwykle lekki program dla Twoich zasobów

Ten program p2p został napisany z myślą o wysokiej wydajności. W przeciwieństwie do innych programów nie zżera tak dużo pamięci - wystarczy tylko 6mb pamięci aby uruchomić ten klient p2p. Cały program mieści się tylko w 220Kb wielkości. Jest zatem lekki - lightweight.

Zmieniaj wygląd, używaj po polsku!

Z sieci p2p można również pobrać dużą ilość dodatkowych ikon oraz pasków narzędziowych, które pozwolą Ci dostosować wygląd utorrenta. Własny skin można utworzyć w też fajny łatwy sposób. Niewiele klientów p2p ma wbudowaną obsługę języka polskiego - jest to pierwszy taki lekki program p2p po polsku! Można bez problemu pobrać pliki językowe (spolszczenie) do utorrent.

Aktywnie rozwijany i ulepszany

Za większością komercyjnych programów p2p stoją duże firmy, którym nie zależy na rozwoju funkcjonalności programów. Wprowadzają konieczne funkcjonalności, a przy tym ładują w program ogrom dodatkowych spyware i reklam. Utorrent jest to darmowy program, który jest tworzony przez fajny zespół developerów, którzy dbają oto aby program ten był jak najbardziej "User-friendly". Wszystkie najnowsze wersje wychodzą bardzo szybko i często możemy pobrać najnowszy utorrent.

Jak pobrać program uTorrent?

Możesz skorzystać z naszego guziku utorrent do pobrania, lub też skorzystać z oficjalnego downloadu free utorrent. Ze względu na to, że jest on niewielki - program powinien zostać pobrany w parę sekund. Nie wymaga on instalacji. Pobierz go i sprawdź jak dobrze działa.

Jak ściągać przez program uTorrent?

Sieci p2p pozwalają na bezpośrednią wymianę plików (peer to peer, inaczej p2p). Oznacza to, że nie musimy korzystać z jednego serwera i wielu klientów, tylko taka sieć ma charakter rozproszony. Nie można wskazać jednoznacznego miejsca składowania plików. Udostępnianie i wymiana plików p2p odbywa się bezpośrednio (p2p) pomiędzy użytkownikami.

Okiem redakcji

Sprawdź jak działa najmniejszy klient sieci p2p, dzięki któremu pobieranie plików z największej sieci p2p będzie łatwiejsze. Jego zalety? Darmowy, po polsku, najnowszy.

To oprogramowanie p2p na licencji free (darmowy) i zostało napisane w celu wymiany i ściągania plików przez Ludviga Strigeusa i Serge Paqueta.  Nazwa uTorrent jest niecokłopotliwa, gdyż prawidłowa nazwa programu to µTorrent.  Prawdziwa nazwa brzmi mikro-torrent, mikrotorrent lub skrótowo mitorrent. Instalka utorrent nie jest potrzebna, gdyż cały program p2p jest zawarty w jednym pliku! 

Redakcja webnology.pl przetestowała zasoby jakie zabiera najnowsza wersja tego programu do pobierania plików. Program zajmuje około 6MB w pamięci operacyjnej komputera - to bardzo mało jak na tak rozbudowaną aplikację. P2P działa bez problemu pod Vista i  pod windows XP. Istnieje również wersja programu do pobrania na Linux.

Jakie pliki można wymieniać przez sieć uTorrent?

Przez sieć p2p znajdziemy wiele interesujących zdjęć, dokumentów oraz ogólnodostępnych plików. Program pozwala na łatwą wymianę multimediów. Możemy pobrać filmy, muzykę mp3 czy też dvd. Niestety część z nich udostępniona w sieci p2p narusza prawo autorskie. O tym co możemy ściągać z internetu (poprzez sieć p2p) na nasz komputer warto poczytać na vagla.

uTorrent na tle konkurencji - innych programów p2p

Program  spośród innych klientów sieci p2p BitTorrent charakteryzuje się minimalizmem (wydajnością) oraz dużą funkcjonalnością. Z pewnością wyprzedza takie programy jak Bearshare, emule, Direct Connect czy innego klienta bitTorrent p2p: BitTorrent albo Bitspirit czy inne programy p2p

Bezpieczeństwo uTorrent  w sieci p2p

Najnowszy program p2p  uTorrent posiada w sobie wbudowane śledzenie niepożądanych wirusów, spyware, trojanów. Ściągając pliki poprzez ten program, nawet gdy nie masz zainstalowanego u siebie żadnego programu antywirusowego możesz być pewny bezpieczeństwa swojego komputera domowego. Autorzy zapewniają, że ich  program do pobrania jest całkowicie czysty i wolny od niebezpiecznych dodatków.

uTorrent, a język polski

Słowem zakończenia co raz bardziej cieszy fakt, że producenci dobrego, znanego oprogramowania zaczynają dostrzegać zapotrzebowanie na polskim rynku na polskojęzyczne oprogramowanie p2p. Z dnia na dzień można spotkać więcej i więcej programów z wbudowanym polskim językiem. Do tej pory albo brakowało naszego ojczystego języka, albo ludzie tworzyli pluginy, wtyczki, który instalowały dodatkowo wsparcie dla naszego języka polskiego. Był okres, w którym można było dostrzec, że w dziale support na stronach firmowych danych programów zaczęto udostępniać te pluginy, wtyczki, a teraz możemy obserwować falę oprogramowania p2p z wbudowanym polskim językiem, którego wybiera się albo podczas instalacji, albo podczas działania programu korzystając z konfiguracji. Bardzo cieszy fakt, że Polski rynek, Polscy użytkownicy komputerów stanowią dostrzegalną na świecie grupę docelową, dla której warto robić dedykowane rozwiązania. Program uTorrent należy do właśnie takich produktów p2p.


Szczegółowe informacje o uTorrent

Kategoria: Pobieranie plików Tagi: filmy, free, klient, mp3, pobieranie plików, program, torrent, utorrent, vista, xp, download
Rozmiar programu: 0.31 MB

Pobierz plik uTorrent


uTorrent »