Zobacz galerię zdjęć »

Ivona

syntezator mowyIVONA PL - informacje o syntezatorze mowy.

IVO Software Sp. z o.o. to producent najlepszego syntezatora mowy ludzkiej na rynku - Ivona. Początki IVO Software sięgają roku 2001, a założenia firmy to promowanie nowoczesnych technologii informacyjnych. Pierwszym produktem IVO Software był prosty syntezator mowy Spiker 1.0, który doczekał się wielu aktualizacji i unowocześnień. Kolejnym programem był Speaker Mobile – soft dla osób niepełnosprawnych (niewidomych lub niedowidzących) który mógł być instalowany w telefonie komórkowym. Rok 2004 przyniósł kolejny produkt - Intelligent Web Reader. Intelligent Web Reader to przeglądarka internetowa, która czyta zawartość stron www – rewelacyjne i innowacyjne rozwiązanie dla osób niewidomych i niedowidzących pozwalające zapoznać się z treścią dowolnej strony internetowej. Ponadto program służy także do robienia śmiesznych filmików – chyba każdy z nas zna przeróbkę (tzw. parodia Ivona) Ivona 1 z 10, GTA Ivona, Key Ivona i inne, które można zobaczyć na Youtube i pobrać z rapidshare RS.

Najnowszy syntezator mowy IVONA – darmowa wersja po polsku.

IVONA to darmowy, wielojęzyczny syntezator mowy – czyta ludzkim głosem zadany tekst. Syntezator głosu ludzkiego IVONA potrafi czytać w języku angielskim, polskim i rumuńskim. Do wyboru mamy także kilka głosów – zmienne głosy lektorów. W syntezatorze głosu IVONA PL możemy wybrać jednego z pięciu lektorów - Jennifer , Eric, Carmen, Ewa, Jacek. Najnowszy i prawdopodobnie najlepszy syntezator mowy IVONA działa na platformach Windows i Unix. Redakcja Webnology.pl testowała program Ivona na wielu systemach operacyjnych – działa bez zarzutu. Należy jednak dodać, że Ivona nie stwarza problemów z Windows Vista i jest w stu procentach kompatybilna z tym systemem.

IVONA jako lektor – program do czytania napisów do filmów.

Syntezator ludzkiej mowy IVONA to nie tylko niezastąpione narzędzie dla osób niepełnosprawnych, ale także pomocnik każdego wielbiciela filmów. Nie lubisz czytać napisów podczas oglądania filmu? Drażni cię, że napisy zmieniają się za szybko i nie jesteś w stanie ich przeczytać a nie ma wersji z lektorem? Teraz jest rozwiązanie! Syntezator mowy IVONA przychodzi z pomocą. Ivona PL to także program do czytania napisów filmowych (subtitles) – działa znakomicie. Webnology.pl sprawdzało poprawność czytanych napisów i jesteśmy pod wrażeniem! Przyjemność z oglądania filmu z syntezatorem mowy Ivona (lektor Ivona) jest ogromna. Głos jest przyjazny, płynny, ciepły i zachowuje dykcję. Konfiguracja programu Ivona nie jest trudna – Webnology.pl udostępnia do pobrania za darmo program do odtwarzania filmów, który jest kompatybilny z AllPlayer’em. Polecamy!

Syntezator mowy IVONA czyta książki – teraz najgrubsza lektura może w mgnieniu oka stać się audiobookiem!

Najnowszy syntezator mowy ludzkiej Ivona PL potrafi czytać książki. Oczywistym jest fakt, że to niesamowity krok milowy na przód w technologii dla osób niepełnosprawnych. Jendak Ivona jako „czytacz książek” ma również wykorzystanie wśród młodzieży, która nie przepada za czytaniem książek, lektur. Teraz wystarczy tylko mieć elektroniczną wersję książki i zainstalowany program do czytania książek IVONA – lektor przeczyta nam książkę w mgnieniu oka. Oczywiście redakcja Webnology.pl rekomenduje czytanie książek i nie uciekanie się do takich pomysłów, jednakże czasami jesteśmy zmuszeni oszukać czas. Expressivo – to program z serii IVONA, który pomoże nam w tej kwestii. Pobierz za darmo najnowszą wersję syntezatora mowy Ivona Expressivo już teraz (download free Ivona for Vista).

Konfiguracja programu Ivona – syntezator mowy ludzkiej.

Często redakcja Webnology.pl otrzymuje pytania od internautów: jak skonfigurować program Ivona? Odpowiadamy – oto kroki, które należy kolejno wykonać:
- pobierz darmowy program Ivona z serwisu Webnology.pl,
- zainstaluj opcję Expressivo – należy pamiętać o zaznaczeniu opcji automatycznego uruchamiania wraz z systemem,
- pobierz najnowszy, darmowy program do oglądania filmów AllPlayer (dostępny w dziale Multimedia serwisu Webnology.pl),
- zainstaluj najnowszego AllPlayer’a,
- uruchom Expressivo,
- uruchom program AllPlayer i włącz film,
- kliknij prawym przyciskiem myszy na ekranie odtwarzania filmu i wybierz „parametry programu”,
- należy zaznaczyć opcję „Lektor” w zakładce „Setup”,
- należy zaznaczyć opcję "Włącz lektora" i wyłączyć opcję „Pokazuj napisy”,
- dostosuj szybkość czytania napisów i wyreguluj głośność wg własnych potrzeb,
- oglądaj filmy z lektorem dzięki programowi Ivona Expressivo.
Polecamy!


Szczegółowe informacje o Ivona

Kategoria: Syntezatory mowy Tagi: ivona, lektor, niepełnosprawni, program, syntezator mowy, ułatwoenie, vista, windows, xp, expressivo
Rozmiar programu: 1.81 MB

Pobierz plik Ivona


Ivona »